" Piacere Espresso ! "

Houstnoucí čokoláda Covim

Konzumace čokolády ve formě nápoje má velmi dlouhou a bohatou historii, vše začalo před více než třemi tisíci lety. Mayové a Aztékové byli prvními národy, které kolem roku 1000 př. n. l. objevily kouzlo kakaových bobů. Kakaové boby byly považovány za dar od bohů a nápoj připravovaný z kakaového prášku a vody pili pouze vyvolení během rituálních obřadů. Tento nápoj měl ale k horké čokoládě, jak ji známe dnes, ještě hodně daleko – byl velmi hořký, pěnivý a většinou se dochucoval exotickým kořením, například vanilkou, pepřem nebo chilli.

 

Poslední aztécký vládce Montezuma byl schopen denně vypít až čtyřicet šálků tohoto povzbuzujícího nápoje, kterému byly přisuzovány i léčivé účinky. Moderní historie čokolády se začala psát až v roce 1517, kdy Montezuma seznámil s oblíbeným nápojem domorodců španělského objevitele Hernána Cortése. Cortés si novinku velmi oblíbil a vrátil se do Evropy s nákladem kakaa a vybavením potřebným k přípravě hnědého „zlata“.

Vychutnejte si po vzoru aztéckých vládců lahodnou krémovou čokoládu Covim s vybranými příchutěmi dochucovacích sirupů VEDRENNE.